главная english Школа грима, макияжа и стиля
Наша страница на FaceBook  Instagram  Twitter  Наше видео  Pinterest
Создание образов по литературному произведению
 

 Алла Чуря



Алла ЧУРЯ,
художник з гриму.

 


Закінчила Одеське театрально-художньо-технічне училище. Майстер найвищої кваліфікації. Позаду — ЗО років діяльності в ігровому кіно, близько 50 фільмів, робота з відомими режисерами, стажування у Голлівуді та багато іншого...

Розпочинаючи телепередачу "Волшебное Зеркало", я навіть уявити собі не могла, якою популярною вона стане, скільки жінок (і чоловіків - також) дивитимуться її, писатимуть мені листи, розповідаючи про свої життєві проблеми, й ставитимуть запитання: "Як?". Це запитання переслідує мене впродовж усього мого життя. Як стати вродливою? Як підкреслити свою індивідуальність? Яку зробити зачіску? Як підфарбуватися? Через мою спеціальність мені доводилося багато працювати з різними людьми - з гарними й негарними, із молодими й літніми. Я давно переконалася в тому, як мало інформації щодо гриму мають жінки. Навіть професійним актрисам невідомо, як може виглядати їхнє обличчя, якщо правильно покласти грим, знайти лінію зачіски, що буде не просто до лиця, а підкреслить достоїнства й урівноважить вади. Макіяж мусить не ховати недоліки, а перетворювати їх у достоїнства, у пікантність, у перлинку жіночої зовнішності. Цією статтею у журналі я хочу розпочати розмову про "чаклунство косметики". Філософія цього "чаклунства" є надзвичайно простою: "Я гарна, в мене добрий настрій, я впевнена у собі". Краса впливає на стиль нашого життя, любов, кар'єру.
Сьогодні головною темою розмови буде колір. Про нього ми говоритимемо багато й часто. Це - основний компонент макіяжу і вбрання. Усі ми маємо свої кольори, які допомагають нам виглядати краще, підкреслюють нашу привабливість та індивідуальність. Й, добираючи косметику, найперше треба знайти свою кольорову гаму. Неправильно обраний колір на вашому обличчі може виглядати так, що краще ходити просто вмитою.
Аби не винаходити велосипед я скористаюся системою Керо-лайн Джексон. Вона перша поділила жінок на типи. Їх - чотири, й називаються вони за порами року: Осінь, Зима, Весна, Літо. Кожній порі року відповідає своя кольорова палітра. Й усі ми народжуємося зі своїм генетичним кольором, Це тон шкіри, колір очей та волосся. Подивіться навколо себе - скільки облич, стільки й відтінків шкіри. Тому не може той самий колір косметики пасувати усім жінками підряд. Проте, безперечно, це аж ніяк не означає, що жінка мусить в усьому погоджуватися із природою! я вважаю, що генетичний копр можна дещо підправити. Отже, почніть із того, що, сидячи перед дзеркалом, спробуйте визначити, до якої пори року ви належите. Певна річ, немає точної відповідності названим ознакам. Через це не панікуйте дарма. Уважно подивіться на себе. Є відхилення у ту чи іншу гаму кольору? Але загалом ці категорії мають місце. Тому слід постаратися все-таки визначити, до якої "пори року" ви належите, Інакше школа макіяжу не принесе вам користі.
 Отже, відкриваємо школу макіяжу для всіх
Наступний крок до вашої краси - це бойовий арсенал, інструментарій.
Не слід думати, що для гарного макіяжу потрібна велика кількість незвичайних інструментів. Ні! Але найнеоб-хідніші для створення повноцінного макіяжу раджу придбати, оскільки ті пензлики й аплікатори, котрі продають укупі з декоративними наборами, годяться лише для міні-виправлення вже готового макіяжу поза домом.
Почнімо з пензликів. їх виготовляють із різного матеріалу. Пушисті - це здебільшого білячі, пружні - це колонок, борсук, соболь та ін. Є ціпком непогані пензлики із синтетичною ворсою. Єдине застереження - якщо синтетика спричинює алер-гійне подразнення, не купуйте їх. Вони - не для вас.
Пензлики бувають круглі й плоскі, великих розмірів і маленьких - від №1 (тоненькі) до №36 (товсті). Безперечно, краще мати всі необхідні пензлики, але якщо це складно, то пружні просто можна мити під час нанесення макіяжу й використовувати як м'які. Тільки мити їх слщ не водою, а жиром: видавити вазелін або будь-який інший жирний крем на палітру, вмокнути пензлик декілька разів і добре витерти. Із пушистими пензликами так поводитися не можна, їх потрібно обережно вимити водою з милом, бо під час роботи з обличчям вони вбирають у себе жир, який с на шкірі та в косметиці, втрачають свою пушисту основу і стають непридатними для роботи з косметикою. Сушити їх треба теж акуратно - так, аби ворс не доторкався ні до чого, а був у повітрі. Слід акуратно вщжати вологу з допомогою салфетки, надати пензлику форму й покласти у висячому положенні.
Отже:
Перший пензлик пружний - колонок. Маленький, тоненький та гостренький - це основний! Ним роблять усю тонку роботу у макіяжі. Підводять очі над верхніми віями, брови, якщо немає спеціального олівця. Пензликом вдається зробити це непомітно, малюючи не суцільну лінію, а короткі штрихи, схожі на волоски. Його можна використовувати як для жирної, так і для гідрокосме-тики, а також для маскування дефектів на шкірі й темних кіл п[ц очима.
Наступний пензлик - пружний, плоский. Для нанесення губної помади або блиску. Надто, коли помада втрачає свою зручну, гостру форму, фарбувати губи пензликом дуже добре. Контурну лінію на губах можна зробити олівцем, адже у якісних контурних олівцях є компонент, який не дає помаді розпливатися.
Тепер потрібний пушистий пензлик середніх розмірів, круглий, сточений до середини. Він знадобиться для створення овалу обличчя та вишуканих западин під вилицями.
Найбільший пушистий пензлик потрібний, аби змахнути зайву пудру та косметику. А пудритися найліпше тампонами разового користування - це зручно й гігієнічно.
Пензлик для тіней повинен мати діагональний зріз - це зручно. Він мусить бути пушистим і не товстим, аби можна було провести м'яку лінію - тінь під нижніми віями.
Ще один важливий інструмент для макіяжу -губка. Вона потрібна для нанесення тону-основи. Перш ніж розпочинати художній розпис, слід створити полотно. Полотно - це ваше обличчя, а тон приховає деякі колірні нерівності на вашій шкірі й покращить колір обличчя, якщо у цьому є потреба. Губку виготовляють із косметичного латексу. Вона добре змочується й дезінфікується. їй можна надати, потрібну вам форму, приміром, - трикутника, оскільки гострим кутиком зручно потрапляти і у куточок ока, й піц нижні війки. Губку використову-вують і як розтушовку - для пом'якшення ліній або для виправлень у макіяжі. Нею можна також зняти надто великий шар гриму.
Є ще декілька інструментів, які вам знадобляться.
 Пінцет для висмикування брів. Зараз у моді -пушисті, темні брови, а не тоненькі ниточки. Але форму все одно треба підкреслювати. Трапляється, лише 2-3 волосини псують усю картину. Через це слід робити так: змастити вазеліном брову, відділити гребінцем зайві волосинки й акуратно їх висмикнути. Затим зняти вазелін і місце, де видалили волосини, протерти спиртом.
Затискачі для вій. Цей інструмент потребує твердої руки. Не захоплюйтесь, оскільки можна поламати вії. Але користуватися затискачами можна й потрібно тим, хто полюбляє загнуті вії й кому вони пасують. Слід спочатку завити вії, потім нанести туш. Зараз дуже модними є накладні вії.

 

I останнє побажання - знайдіть красиву коробку або вишукану корзинку й покладіть туди тампончики й косметичний папір. Можете вважати, що ваш бойовий арсенал готовий.



Типы женщин


Алла Чуря
Журнал "Єва" , 1995 р.
Печать E-mail

Читать еще :