главная english Школа грима, макияжа и стиля
Наша страница на FaceBook  Instagram  Twitter  Наше видео  Pinterest
Наша фотогалерея -ДО и ПОСЛЕ
 
Алла ЧУРЯ

На запитання "Ви відкрили салон?" я завжди відповідаю: "Так". Ми відкрили салон, але він не відповідає загальноприйнятому сенсові цього слова. Це консультаційний центр, де будь-яка жінка може одержати консультацію. З індивідуального макіяжу. Запитань ставлять багато і дістають на них найдокладніші відповіді
Усе, до найменших подробиць, професійні візажисти Анжела Чуря та Світлана Римакова розповідають і показують кожній клієнтці: як зробити макіяж, як правильно дібрати декоративну косметику з урахуванням особливостей шкіри, до якого сезону року належить жінка і яку колірну гаму їй слід використовувати у своєму візажі, косметику якої фірми потрібно придбати...
А далі розпочинається процес створення обличчя. Кожна жінка, яка приходить до нашого салону неодмінно отримує "карту краси" — своєрідний детальний паспорт з макіяжу. До цього паспорта записуються всі номери та коди косметики. У ньому, на схематичному малюнку обличчя, позначаються місця нанесення декоративної косметики, Це докладна схема персонального макіяжу.

У тому самому приміщенні в певні дні відбуваються зйомки наших програм "Чарівне дзеркало" та "Фейс-білдінг". Отже, кожна клієнтка, яка приходить на консультацію, дивиться на себе у те саме "чарівне дзеркало", що його ви регулярно бачите на телеекрані. Зараз існує багато салонів із чудовою апаратурою для різноманітних процедур, соляріями, косметичними кабінетами та послугами візажистів. Але це не означає, що ви маєте можливість одержати там консультацію, порадитися, не соромлячись, з приводу своїх проблем, дістати кваліфіковану відповідь, зрозуміти, як самій грамотно зробити макіяж.
У нас відвідувачів обслуговують візажисти зі спеціальною, художньою освітою, 3 дипломами художників-гримерів Одеського театрального художнього училища, де їх чотири роки день у день навчали працювати з обличчям, володіти кольором та композицією, викладали анатомію та матеріальну культуру, передавали секрети перукарської майстерності, створення сучасної зачіски, історичної та Ін„ тобто навчали усього того, чим має досконало володіти стиліст-візажист, як тепер називають професію гримера. Отже, завітавши до нас, на вулицю Патриса Лумумби, 19, ви одержите консультацію і професійне обслуговування, потрапите в атмосферу знімального майданчика, затишку та доброзичливої готовності вам допомогти. А поки ви до нас ще не завітали, ми розповімо вам дещо корисне на сторінках "ЄВИ".

 Світова мода пропагує блідість, а ми все одно прагнемо загоріти, аби шкіра була гладкою, смаглявою й підтягнутою. Проте чому вона стає такою, які процеси відбуваються у ній, на що і як саме вона реагує, ми, здебільшого, не знаємо. Тим часом, аби не завдати собі шкоди до кінця свого життя, загорати треба вміти. Незнання найелементарніших правил призводить до надзвичайно серйозних наслідків. Зловживання сонячними ваннами не лише обов'язково спричинює передчасну в'ялість шкіри та старіння, а й може призвести до важких захворювань, у тім числі й до раку шкіри. А нам, жителям екологічно небезпечного регіону, слід бути особливо обережними.
Загар — це захисна "оболонка" шкіри. Вона захищає від ультрафіолетового проміння, яке сприяє ущільненню епідермісу, тобто рогового шару шкіри, і примушує відповідні клітини (меланоцити) виробляти пігмент. Учені розрізняють в основному два види ультрафіолетового проміння: розряд В та розряд А (довгохвильове). Ороговіння епідермісу та утворення пігменту — це наслідок впливу проміння розряду В. Чому всі лікарі світу наполягають на поступовості процесу загорання? А тому, що організмові потрібен час для призвичаєння та формування свого захисту.
Засмагла шкіра захищає від сонця, і цей захист дає можливість збільшувати сонячні дози. Ультрафіолетове проміння розряду В у високих дозах є канцерогенним. Людям із дуже вразливою шкірою слід бути обережними постійно, адже їхній організм не в змозі забезпечити стійкого захисту від сонця. Навіть незначні дози ультрафіолетового проміння розряду В спричинюють пошкодження спадкового матеріалу клітин шкіри. Ці пошкодження певною мірою можуть усувати самі клітини, але тільки певною мірою. Ушкодження ядра клітини спричинює її відмирання, або ж під час поділу новоутвореним клітинам передається помилкова інформація. Звідси — мутація клітини, передчасне старіння, ознаки серйозних захворювань. А молода шкіра особливо беззахисна: в дітей та молодих людей до 20 років цілком розладжуються регенераційні механізми клітин. Грунтовні наукові дослідження засвідчують, що сонячний опік у дитячому віці збільшує ризик захворювання раком шкіри у 20 разів. Ультрафіолетове проміння розряду А проникає глибоко у шкіру, до самої дерми, Воно руйнує колагенові та еластичні волокна, і це, ясна річ, призводить до швидкого утворення зморщок. Це проміння спричинює також і алергію на шкірі.
Я гадаю, що ті безтурботні часи, коли ми підсмажувалися на сонечку, прагнучи зробитися "мов шоколадка", безповоротно минули. Надто багато тривожних повідомлень про озонові діри, про стоншений озоновий шар, Весь медичний світ настійливо рекомендує захисні засоби від сонця, і я думаю, що "бліді" модні тенденції, бодай опосередковано, пов'язані з цими тривожними фактами. Але все ж, навіть за такого тотального потоку несприятливої інформації, не слід забувати про позитивний вплив сонця на наш організм. Сонячне світло зміцнює імунну систему, допомагає організмові швидше виробляти вітамін Д, такий важливий для формування та зміцнення кісток. Воно поліпшує кровообіг.
Отже, найголовніше — дотримуватися золотого правила: усе — в міру.

 

 


Зараз у продажу є безліч сонцезахисних засобів, які допомо жуть нам не позбавляти себе задоволення полежати на сонечку, їх можна поділити приблизно на п'ять видів. І всі вони мають різний ступінь захисту від сонячного проміння (СЗР — сонцезахисний фактор). СЗР завжди вказується цифрою на флаконі. СЗГ-10 — це засіб, що відфільтровує 90 відсотків частки агресивного випромінювання, СЗР-20 — 95 відсотків.

* Звертаю увагу на американські сонцезахисні засоби. У них інша градація норми СЗР Приміром, молочко з СЗР-15 відповідає європейському засобові з фактором 10.
Отже, п'ять видів основних сонцезахисних засобів:
1. Молочко для загару — застосовують для всього тіла.
2. Крем для загару — здебільшого, для обличчя.
3. Масло для загару — тільки для тих, хто загорає швидко і без проблем. СЗР таких засобів вище від 3-х практично не буває.

* Звертаю увагу на так звані "тропічні масла". Вони не містять жодних сонцезахисних фільтрів. 4. Желе для загару — без жирових та емульгаторних домішок.

* Звертаю увагу. Цей засіб мають застосовувати люди зі світлою, дуже вразливою шкірою, яка "відповідає" на сонячне випромінювання якимись алергійними реакціями: сипом, свербежем, гнійничками, плямистим почервонінням. Таку реакцію може спричинити взаємодія сонячного проміння з жирами, маслами та емульгаторами, що містяться у сонцезахисних засобах.
5. Захисні засоби, що їх називають "блокувальники сонця". Усі вони мають фактор 10. Ці засоби слід застосовувати ддя дітей.

* Звертаю увагу. Результати тривалих досліджень доводять, що сонячний опік у дитинстві збільшує ризик захворювання раком шкіри у 20 разів.
І ці самі "блокувальники сонця" слід мати тим, хто вирішив під час відпустки зайнятися вітрильним спортом або гірськими лижами.
Існують також лосьйони, що їх треба застосовувати після загару. Вони містять зволожувальні й поживні речовини, які заспокоюють шкіру після сонця та відновлюють водний баланс.

* Звертаю увагу. Слід пам'ятати, що наносити ці сонцезахисні засоби потрібно заздалегідь, а не на пляжі, під пекучим сонячним промінням.
* Вибираючи сонцезахисний засіб, обов'язково враховуйте інтенсивність сонця, час, коли ви маєте намір загорати, захисний фактор засобу та вразливість своєї шкіри.
* На початку відпустки користуйтеся засобами з високими СЗР
* Не покладайтеся повністю на зазначену цифру СЗР — це передбачуваний середній показник захисту. Не сидіть на пляжі цілий день.
* Намагайтеся не користуватися декоративною косметикою та парфумерією на пляжі — це може спричинити виникнення пігментних плям.
* Одяг не повністю захищає від сонця. Приміром, суха бавовна пропускає 6 відсотків сонячного проміння, а у мокрому вигляді — до 20 відсотків.
* Уживаючи якісь ліки, не ходіть на пляж. Це може спричинити сонячну алергію.
* Будьте особливо обережні з дітьми. Пряме сонячне проміння категорично протипоказано дитячому організмові. Обов'язково наносіть на шкіру дитини сонцезахисний засіб. На голову одягайте панамку.


У статті використано матеріали Німецького інституту інформації

Алла Чуря

Журнал "Єва", літо 1996 р.

Читать еще :