главная english Школа грима, макияжа и стиля
Наша страница на FaceBook  Instagram  Twitter  Наше видео  Pinterest
Причуды грима
 
"Про червоне" - стаья Аллы чури из журнала "Ева"

 Поговорімо трохи про символіку кольору, якому люди завжди надавали певного сенсу. Я гадаю, що кожна з нас має свої уподобання й прикмети, у яких колір відіграє головну роль. І це справді так, адже прихильність для того чи того кольору, як твердять психологи, часто підкреслює основні риси характеру, свідчить про душевний стан людини, чи це дитина, а чи дорослий. Існує безліч психологічних тестів, побудованих на сприйнятті кольору.
Жінки особливо гостро відчувають та сприймають кольори, суцвіття та відтінки й дуже рідко помиляються, обираючи якийсь колір для себе. Цей колір майже завжди точно відповідає вдачі жінки, її образу та прагненням.
Ясна річ, це не означає, що існують абсолютно точні стереотипи та категорії. Не певна, що навіть найдосвідченіші психологи можуть визначити або передбачити справжню жінку до кінця. Найменші нюанси, починаючи від випадкового слова й закінчуючи погодою, можуть вплинути на настрій і, відповідно, на вибір кольору для себе й свого образу у певний момент.
Утім, жінка все-таки віддає перевагу своєму основному кольору в одязі, макіяжі та власній квартирі, виявляючи у цьому досить сталу прихильність.
Жінки, які найбільше полюбляють білий колір, завжди легко спілкуються, вони відкриті й веселі за вдачею, розмовляють м'яко, усміхнені й поширюють довкола себе оптимістичну ауру.
А ось шанувальниці зеленої гами — мрійливі, вдумливі. У них добре розвинуте інтуїтивне мислення. Навіть рухаються вони якось особливо — плавно, неквапом, без зайвих рухів. Але ж зелений — узагалі особливий колір. Це — основний колір природи, і організм та психіка людини гранично схильні до нього, Він сприятливо впливає на психіку, вселяє надію, впевненість, знімає стресовий стан, діє заспокійливо на зір. Психологи радять робочий і, надто, хатній інтер'єр прикрашати пейзажами, виконаними у зеленій гамі.
Жінки, які віддають перевагу жовтому, "кольору сонця", — надзвичайно доброзичливі. їх люблять за іскрометний оптимізм, вони є окрасою будь-якої компанії. До них часто звертаються за порадою та підтримкою, і вони ніколи не відмовляються допомогти. Ці жінки успішливі у творчих професіях.
Ті, хто найбільше полюбляє синій та голубий, як правило, — люди конструктивні й конкретні. Вони вибудовують своє життя напрочуд свідомо. Цей тип жінок створений для бізнесу, науки, вони мають чудові організаторські здібності.
Жінки, які обрали для себе коричневі відтінки, схильні до солідності та процвітання, Вони твердо стоять на ногах, завжди мають авторитет у суспільстві, намагаються робити все грунтовно й безпомилково, ретельно продумуючи кожний крок. Вони стримані у спілкуванні і схильні до практичності. Це — справжні бізнес-леді.
Ясвідомо поставила червоний колір на останнє місце — адже це особливий стиль, особлива вдача, неординарні устремління. Узагалі, цей колір символізує пристрасть, життя, енергію. Мені здається, що жінки, які віддають перевагу червоному, як правило, напрочуд енергійні та емоційні. Вони сильні у своїх почуттях, цілеспрямовані і практично завжди домагаються своєї мети.
Червоний колір вимагає вміння його носити, поєднувати з іншими кольорами, Він вимагає також вишуканих, дорогих аксесуарів, витончених доповнень, взуття елегантної форми неодмінно — на високому підборі. Він створює особливий акцент в образі жінки і передусім — у макіяжі.
Головною темою минулого літа була червона помада. Ніколи ще, починаючи з 20-х років, вона не заявляла про себе так виразно, як сьогодні. Літо 95-го у Європі називали "сезоном червоної орхідеї".
Англійський стиль "діатоиг" ("шик"), що владарює нині, наче озирається назад, у 30-ті роки, й незабутня Марлен Дитрих з її легендарним сплеском наклеєних вій диктує сучасній жінці аристократичний стиль. Матова блідість шкіри, рожеві рум'яна під високими вилицями, гордовиті дуги тонких брів та малиново-червоний рот — ось основний напрямок у сучасному макіяжі, Образ "Леді", але не маски кіногероїнь минулого, а живе, натуральне, тонко за-гримоване обличчя. Хоча у вечірньому макіяжі є цілком припустимою певна театральність як прийом стилістичної виразності.
 Весна настійно диктує свої, хоч і невеличкі, корективи, Замість рум'ян можна використовувати рожевувато-смагляву пудру — вона дає ефект легкого загару й свіжості. Але брови й губи залишаються основним акцентом у макіяжі. Пильно-коричневі та матово-сірі олівці — головний інструмент для брів, а ось губи модні чіткої, об'ємної форми, з яскравими, як блискучими, так і матовими, кольорами помад. Цей набір кольорів створює наче внутрішній контраст, не дозволяючи домінувати чомусь одному, а підкреслюючи гармонію загального стилю. У ньому є певна екстравагантність, така витончена, що спростовує всі існуючі правила і водночас не переходить межі, за якою починається вульгарність.
Я переконана, що не існує жодного жіночого обличчя, якому не пасувала б червона помада, адже нині є сотні відтінків червоного кольору і один із них може бути вашим. Просто, обираючи помаду, не забувайте про свій генетичний колір,
Смаглявим, жінкам Зими з чорним волоссям личать холодні, пурпурові кольори. Брусниця, малина, гвоздичні відтінки, вишневі й винні, насичені червоні, з голубуватим нюансом — усе це для жінки контрастів.
Власницям золотистого волосся та шкіри, осіннім жінкам пасують теплі, щільні червоні кольори. Тут га-ма дуже широка: від червоно-коричневого, коралового, золотисто-багряного — до легкого бронзово-перламутрового кольору, залежно від індивідуального колірного нюансу волосся, очей і шкіри.
Ніжним, блідолицим, витонченим, надзвичайно жіночним весняним представницям прекрасної статі однаково підходять прозорі, рожевувато-червоні, теплі й холодні кольори — залежно від кольору очей та відтінку волосся. Кольори чайної троянди, рожево-персиковий, світлий легкий перламутр, ніжний колір рожевої гвоздики, матові відтінки бузкового — це далеко не повний перелік кольорів помади для Весни.
Ну, а іскрометним, запальним, надзвичайно яскравим та ошатним щасливицям літнього сезону до лиця майже будь-який червоний колір.
Помаду добирають індивідуально не тільки за кольором, а й за складом. Рецептура помад різна і, крім декоративної функції, має сьогодні ще й захисні, лікувальні властивості.
Мода завжди (а сьогодні — особливо) багатоманітна й надає можливості для експерименту й фантазії в індивідуальному макіяжі. Не забувайте, що ви — єдина й неповторна. Елементарний добір барв можна перетворити на захоплюючу гру, і тоді обов'язково виникне той єдиний, ваш акцент, що стане для вас цінною знахідкою у макіяжі й допоможе вам створити свою неповторну індивідуальність.

Алла Чуря
Журнал "Єва" , 1996 р.

Печать E-mail

Читать еще :